השוואת מחירים דף הבית השוואת מחירים אודות השוואת מחירים לקוחות השוואת מחירים מאמרים השוואת מחירים צור קשר

על השוואת מחירים, מוצרי חשמל וצרכנות נבונה

בניגוד לפרסומות המפתות המבקשות להביא אותך לקנייה מתוך גירוי כלשהו או שלא מדעת, קמו אתרי קניות הפונים אל ההיגיון של הלקוח דווקא (גם אם לא להיגיון של המוכר, כי לפעמים נדמה שבעל הבית השתגע). צרכנות נבונה היא חובה והכרח בשנים אלה של מיתון, שנים שבהן אנשים רבים מבקשים לצרוך מוצרי חשמל טובים במחיר הטוב ביותר. הם בררניים, חכמים, ולא רוצים שישפיעו על תת המודע שלהם יותר מדי. הביטוי הטוב ביותר למגמה זו הוא אתרי השוואת מחירים. מוצרי חשמל ורהיטים, ביטוחים ושירותים בנקאיים, כולם עולים עתה לרשת בטבלה השוואתית או בגלריה של תמונות, והחלטות הקנייה נעשות בישיבה מתוך עיון במסך ובלא לכתת רגליים.

אתרי השוואת מחירים

אתרי האינטרנט המספקים השוואת מחירים הם המתווכים בין הגולשים לחנויות. הם מקבלים את עמלת התיווך מן המוכר כאשר הגולש עושה קליק המעיד על התעניינות במוצר של החנות. האתרים מציגים שמות ראשיים של מוצרים לפי ייעודם הכללי, ובתוך הרשימה הכללית הזאת אפשר להקליק על שם, וממנו לגלוש לשם מוצר ספציפי יותר. מכאן אפשר לבחור במחיר או בגודל ובכל מדד אחר שיקרב אתכם אל המותג הרצוי לכם במחיר הנמוך ביותר שאפשר להשיגו. ואין צורך להשתתף במכרז, שכן במכרזים יש מידה של תחרות וספקולציה, שרבים אינם אוהבים, ועוד אין כל ודאות באשר לתוצאות. אתרי ההשוואה יודעים שאנחנו אהבים דברים ברורים.

אגב, סקרי שוק הם כל כך נבונים עד כי נראה שהדבר הבא יהיה אתרים שמשווים בין אתרים שמשווים מחירים. כי גם בין האתרים שעיסוקם השוואת מחירים, מוצרי חשמל ושירותים אחרים יש הבדלים. יש אתרים המאפשרים חופש גדול ביותר בחיפוש, הגרפיקה שלהם ידידותית יותר, וההיצע שלהם גדול יותר. אתרים טובים בעיניי הם אלה שהחברה-האם שלהם היא מוּכרת ואמינה.

מוצרי חשמל באינטרנט

מוצרי חשמל הם מסוג המוצרים שבאמת נוח לראות על המסך (בניגוד לכורסאות וספות, למשל, שיש לבדוק אם הן נוחות). רבים ממוצרי החשמל הם בסיסיים ביותר. אחרים אינם נחוצים לכול אבל רצויים היום יותר מתמיד, כי חידושיה של האלקטרוניקה מייצגים במידה הרבה ביותר את התפתחות האדם המודרני ואת צרכיו של דור ההייטק. צרור גאדג'טים ומכשירים לכל המשפחה, ובכלל מגוון אדיר – כל אלה זמינים באתרי השוואת מחירים. מוצרי חשמל הם כמובן רק כותרת לרבבות המכשירים המוצגים שם. בין המוצרים שתוכלו להשוות יש כל המוצרים לבית, ציוד חשמל למטבח, טלוויזיות והמכשירים הנלווים להן, שואבי אבק, מכונות כביסה ומייבשים, מצלמות והתקני הרחבה עד אין סוף.

האם להאמין?

באתרי השוואה אפשר למצוא את אותם המוצרים שיש בחנויות, אבל במחירים נמוכים יותר במידה ניכרת. כמה מן האתרים הם כה אמינים עד שאפשר להחזיר מוצרים לחנות אם לא מרוצים מהם משום מה. כי מרגע שעלתה התבונה הצרכנית, עלו בהכרח גם האתיקה והאמינות של המוכרים במדיום הזה.

הזמן המתאים לשופינג

משפחות רבות בוחרות לעבור דירה בחופש הגדול, אתם יודעים, יולי-אוגוסט, וזה הזמן שבו הן ממלאות את הבית החדש בכמה מכשירים חדשים. לפני ראש השנה ולפני פסח אנשים נוהגים להתחדש ולקנות מתנות, בהן מוצרי חשמל. לכן הזמן הטוב ביותר לקניית מוצרי חשמל הוא בסתיו-חורף. מאוקטובר עד מרץ. אז המחירים נוטים להיות נמוכים בחמישה עד חמישה עשר אחוזים, משום שהמוכרים רוצים להיפטר מסחורות שקנו במסות בעונה המשוגעת. עכשיו אין צורך לצאת מהבית בגשם אלא לקבל את העסקאות הטובות ביותר מתוך רביצה מול המחשב ולהשוות.

חנות חשמל וירטואלית

אתרי ההשוואה מספקים חנויות וירטואליות. הן שונות מחנויות פיזיות מסורתיות. האם זה חיסרון? הרשתות הפיזיות מציגות מכשירים מוחשיים הן בחלונות הראווה שלהן והן בחלל החנות, ואפשר לשוטט בהן. אבל גם חנויות כאלה מפיצות את מוצריהן בשיטת התיווך של אתרי ההשוואה. לעומת זה, יש חנויות וירטואליות שהן רק מחסנים ללא כל מקום לתצוגה. הדבר אינו מעיד על חוסר אמינות אלא מאפשר ל"חנויות אלה" להוריד עוד את מחיריהן בעבור אותם מוצרים בדיוק...

מהפכה בהרגלי הצריכה

על שנות האלפיים כבר לא מדברים, זה משעמם, אנחנו מתחילים עשור שני! נכון כי עדיין יש מי שמחפשים את המוצר המוחשי ואת השירות האנושי מתוך הרגל רב שנים. אבל המציאות היא שבאתרי השוואת מחירים אפשר לקבל הרבה יותר מבתצוגה פיזית. כמות המוצרים המוצגת איננה מוגבלת כלל ולכן מדובר בהיצע עצום. תארו לעצמכם קניון שלם, רב קומות וענקי שכולו מוצרי חשמל. אתרי השוואה חכמים יודעים לתת שירות אדיב לגולש גם בלי המוֹכר האנושי, אשר אם הוא נחמד מדי הוא עלול להטות את בחירתכם. בקניון הווירטואלי אין מגבלה של שעות פתיחה, והדבר מתאים לרבים מאתנו שאוהבים לגלוש ולסחור בשעות בלילה. ההערכה הרווחת היא כי כמות הקניות בשיטה זאת תגדל מאוד בשנים הקרובות בשל שִכלולם של אתרי השוואת מחירים, מוצרי חשמל רבים ועדכניים מתמיד, פערי תיווך מזעריים והצורך של הלקוחות במידע מרבי, מאורגן ומסודר.


השוואת מחירים - compare prices
קידום אתרים | רשתות חברתיות | השוואת מחירים באינטרנט