השוואת מחירים דף הבית השוואת מחירים אודות השוואת מחירים לקוחות השוואת מחירים מאמרים השוואת מחירים צור קשר

תנור חימום או מזגן? מדריך השוואתי

יש כמה סוגים של תנורי חימום חשמליים: מקרן חום, תנור המסיע חום (convection) ובמילים אחרות תנור ספירלה, אינפרה אדום, והלוגן. לצד אלה יש גם תנורי גז או נפט שאינם נפוצים כל כך בארץ. לכל אחד מתנורי החימום היתרונות והחסרונות שלו, וכל אחד עונה לצרכים אחרים. במדריך שלפניכם נציג את מרב פתרונות החימום ונדגיש לאיזה צרכים הם מתאימים.

רגע לפני שאתם רצים לבחור את המכשיר שיחמם לכם את החורף כדאי לענות על השאלות הבאות:

מה שטח החלל שאתם מבקשים לחמם?
מי האנשים השוהים בחלל הזה?
האם יש בו סכנות בטיחותיות?
אילו תכונות של תנור חימום הכי חשובות לכם?
כמו כן, חשוב לוודא כי ביטוח הבית שלכם מכסה גם מפני נזקי שרפות. על אף אי הנוחות עדיף להתעסק בזה היום, ולא להתעורר כשזה יהיה מאוחר מידי.

שאלה של מחיר- לתנור זול ייקח זמן רב לחמם חלל גדול והוא צורך הרבה חשמל. תנור חימום כזה מתאים לחדרים קטנים ולשימוש בתדירות נמוכה. אם הכוונה שלכם היא לחמם חלל גדול בתכיפות, כדאי להשקיע מעט יותר ולרכוש תנור יקר המחמם מהר ואינו מבזבז אנרגיה.

הכי מסוכן, תנור ספירלה- לא בטוח שהם הכי זולים, בטוח שהם הכי מסוכנים. גוף החימום שלהם חשוף לגמרי ולכן כל חפץ דליק שייפול עליהם יתלקח ברגע, ילד (או מבוגר) שייגע בהם יתחשמל. רשימת החסרונות לא מסתכמת בכך - הם גם צרכני חשמל כבדים, ולמרות שאפשר לבחור כמה סלילים יחממו, זה ממש לא דומה לתרמוסטט של ממש. בשורה התחתונה - יש פתרונות הרבה יותר טובים לחימום הבית.

תנור אינפרא אדום- אלה תנורים הפולטים קרינה אינפרא אדומה שאינה נראת, אך היא מחממת את האובייקט בו היא פוגעת. יש תנורים שמותקן בהם גם מוליך הממיר את הקרינה לחום. היתרון שלהם הוא החימום המהיר, מצד שני אי אפשר לחמם איתם חלל גדול אלא רק שטח מצומצם. הם מתאימים לחימום אזור, או לאדם בודד שיכוון את הקרינה אליו.

תנורי הלוגן - פועל בדיוק כמו המנורה בבית, אלא שבזכות חשמל בהספק גבוה שזורם בו הוא מפיק חום. בדומה לתנורים המקרנים גלים אינפרא אדומים, תנורי הלוגן מתאימים לחדרים קטנים ולחימום אדם בודד.
בשורה התחתונה – פתרון נקודתי, נקודה.

מקרן חום - לתנור הזה שני חלקים חשובים: גוף חימום שעשוי מקוורץ ומתחמם מהר, ומחזיר חום שמגביר וממקד אותו. מכיוון שגם מקרן לא מתאים לחימום שטח רחב, הוסיפו לו מנגנון צידוד שמפזר את החום כמו מאוורר עמידה או תליה.
בשורה התחתונה- גימיק נחמד.

עד עתה סקרנו אמצעים זולים וקטנים לחימום שאינם מתאימים לחללים גדולים. הנה כמה פתרונות לחימום חדרים גדולים.

רדיאטור- רדיאטור הוא פתרון טוב לחימום חדר הילדים משום שהוא גם מחמם וגם מספק רמת בטיחות גבוהה. חשוב לדעת כי יש תנורים המעוצבים כרדיאטור, אבל רק מכשיר המכיל נוזל (בדרך כלל שמן) המחומם באמצעות גוף חימום הוא רדיאטור אמיתי.
בשורה התחתונה - לחדר הילדים.

תנור גז- מחמם את הבית באמצעות שריפה של גז בישול סטנדרטי. פעם התנורים האלה היו שכיחים יותר, אבל בשנים האחרונות הם נמכרים בכמויות קטנות. בתנורי גז יש להבה ולכן הם חמים מאוד, אבל זה גם החיסרון שלהם - סכנת ההתלקחות גבוה מאוד. חסרון נוסף הוא קשיי הניידות. מכיוון שצריך לחבר את התנור הזה לצינור גז אי אפשר להציב אותו בכל חדר.
בשורה התחתונה- יש פתרונות טובים יותר.

מזגן הכי טוב, הכי יקר - התחלנו בפתרון החימום הרע ביותר והגענו לפתרון הכי יעיל. רמת הבטיחות שלו היא גבוהה, הוא מחמם במהירות ויש לו מערכת גמישה וחכמה לוויסות הטמפרטורה. רוצים עוד? מזגנים הם יותר חסכוניים בחשמל מכל פתרון חימום אחר והם גם רב-שימושיים, משום שכידוע הם גם ממזגים את הבית בקיץ החם. אם התקציב הוא לא השיקול העיקרי, ואתם גרים בדירה שבבעלותכם או שאתם מוכנים לשאת בבוא העת את עלויות ההתקנה והפירוק, השתמשו במזגן.
בשורה התחתונה - עוד לא התקנתם?השוואת מחירים - compare prices
קידום אתרים | רשתות חברתיות | השוואת מחירים באינטרנט