השוואת מחירים דף הבית השוואת מחירים אודות השוואת מחירים לקוחות השוואת מחירים מאמרים השוואת מחירים צור קשר

כל אחד והלפטופ שלו - מדריך קנייה בסיסי

ככל שהמחשב הנייד הופך לפריט נפוץ, כך קשה יותר לבחור לפטופ מתאים. המדריך שלפניכם נוצר כדי לסייע לכם בכך. בחלקו הראשון מחשבים בהתאמה לדפוסי שימוש, בחלק השני קטגוריות מקובלות לסיווג מחשבים ניידים.

הסטודנט


המחשב הנייד של סטודנט שנע בין הכיתות ותקציבו דל, צריך להיות זול, קל וקטן מידות. Ntebook עונה על הצרכים האלה - הוא נכנס בקלות לתיק, שוקל כספרי מבואות ובדרך כלל מחזיק מעמד זמן רב ללא טעינה. המסך הזעיר ומעבד מסוג single-core הפשוט והאיטי הם חסרונות משמעותיים, אבל לסיכומי שיעור, הכנת עבודות וגלישה באינטרנט הוא טוב מספיק.

מה לבדוק לפני שקונים? וודאו שהמחשב מצויד בזיכרון RAM של 1 ג'יגה לכל הפחות; דיסק קשיח שהנפח שלו לא קטן מ- 160 ג'יגה; ומסך בגודל 10 או 13 אינטש(אם המסך גדול יותר המחשב גדול יותר, ואילו הקריאה במסך שקטן מ-10 אינטש קשה).

עצמאי השוהה בבתי קפה


אין להם משרד, אבל יש לקוחות. רוב הפגישות מתקיימות בבתי הקפה, לפעמים גם העבודה. במקרים אחרים הם עובדים מהבית. בגלל הטלטולים הרבים, וההתחברות לרשתות שונות- המחשב הנחוץ לקבוצה הזאת צריך להיות חזק, עמיד ומצויד בפתרונות אבטחה מעולים. Lenovo ThinkPad ו- Dell Latitudeשתוכננו מתוך מחשבה על הצרכים של איש עסקים מתנייע, הם לפטופים פופולאריים שעונים לדרישות האלה. יש להם רכיבי אבטחה מעולים (Intel's vPro ו- TPM chips) שפועלים לצד מערכת ההפעלה של המחשב ומספקים את השקט הנפשי הדרוש לעבודה.

מה לבדוק לפני שקונים? מכיוון שהלפטופ הוא המשרד, סביר להניח שתתקינו עליו הרבה תוכנות שיעבדו בו זמנית, לכן אתם צרכים זיכרון RAM שאינו נמוך מ-2 ג'יגה, אם התקציב שלכם מאפשר עדיף שיהיה 4 ג'יגה; דיסק קשיח בנפח 160 ג'יגה, אם כי אפשר למצוא בקלות מחשבים עם דיסקים גדולים יותר; Wi-Fi הוא היום ברירת-מחדל, כדאי שיחד עם זה יהיה לך גם מודם סלולארי שיאפשר לגלוש במקומות שאין בהם רשת אלחוטית; אם הגעתם עד הלום הוסיפו עוד כמה שקלים ובקשו שיתקינו לכם Windows 7.

הגיימר


אם אתם גיימרים מכורים אפשר להניח שהלפטופ הוא המחשב השני שלכם ובבית מחכה לכם pc עם רכיבים מהירים, אפשרויות שדרוג וקירור מעולה. בודאי תשמחו לדעת שבשנים האחרונות חלה קפיצת מדרגה במחשבים ניידים ויש כמה דגמים המאפשרים להפיק הנאה ממשחקים, גם אם הם כבדים.
להנאה מרבית ממשחקי 3D אתם זקוקים למעבד מסוג Intel Core 2 Quad או Core i7 החדש והמהיר יותר ומעבד גרפי (GPU) מהשורה הראשונה, למשל Nvidia GeForce N260.

מה לבדוק לפני שקונים? זיכרון RAM שאינו נמוך מ-4 ג'יגה, עדיף יותר; כונן קשיח בנפח 320 גי'גה לפחות ובמהירות 7200 rpm ; מסך בגודל 17 אינטש (או יותר); וכמובן מעבד גרפי.

למרות שמחשבים ניידים נבדלים זה מזה בתכונות רבות, נהוג למיין אותם לפי גודל המסך. אלה הקטגוריות הנפוצות בתעשייה:
UMPC - Ultra mobile PC - עם התפתחות הטלפונים הסלולאריים הקטגוריה הזאת נעלמת ומלבד שימושים ספציפיים, לרוב האנשים אין צורך במחשב כזה.

Netbook – מחשבים ניידים עם מסך 7 עד 12 אינטש, מקלדת מלאה ומעבד חד ליבה. מתאימים בעיקר לגלישה ברשת ולכתיבה.

Ultra portable או Sub notebook - מין הכלאה של ה-Netbook וה-Ultra mobile. לא ברור מי צריך את הקטגוריה הזאת.

Thin-and-light - עם מסך בגדול 13 אינטש, זה כנראה הלפטופ הכי קטן שמתאים לעבודה מלאה למשך יום שלם.

Midsize - מחשבים שמצוידים במסך בגודל 14 עד 16 אינטש. מתאימים למי ששוהה רוב היום במשרד ולוקח את המחשב הביתה.

Desktop replacement - כשמם כן הם. יש להם מסך 17 אינטש או יותר ומותקנים בהם הרכיבים הטובים, הכבדים והיקרים ביותר. גם אם אתם מוכנים לשאת את המשקל שלהם, לא מומלץ לנייד אותם משום שהסלולה תיגמר די מהר.קידום אתרים | רשתות חברתיות | השוואת מחירים באינטרנט